Tuz Lambasinin Yararları Tolga Tuz Lambaları Doğal Negatif İyon Üreticidir.

Tuz Lambasinin Yararları
Tolga Tuz Lambaları Doğal Negatif İyon Üreticidir.

Negatif iyonlar şelale kenarları, ormanlık alanlar, deniz kenarları, dağlık alanlar gibi yerlerde bolca bulunmaktadır. Ancak modern şehir hayatında kullanmış olduğumuz elektrik – elektronik cihazlar negatif iyon sayısını önemli ölçüde azaltmaktadır. Bir şelale kenarında cm küp başına 50.000 negatif iyon düşerken modern binalarda cm küp başına düşen negatif iyon sayısı 20 civarlarına düşmektedir.

Modern Hayatta Kullanmış Olduğumuz Bilgisayar, Cep telefonu, Televizyon Gibi Cihazlar Negatif İyonları Tüketmektedir.

Doğal ortamlardaki zindelik hissini evinizde iş yerinizde hissetmeniz için size, Aşağıda doğal tuz lambalarının yararları açıklanmıştır.

Negatif İyonların tolga tuz lambalarinin Olumlu Etkileri:

Uykuyu düzenler, rahatlatır.
Doğal anti-deprasan özelliği taşır.
Fizik performansı arttırır.
Migren ağrılarını azaltır.
C ve B vitaminlerinin etkisini arttırır.
Alerjenlerden korur
Gribe karşı direnci arttırır.
Astım ataklarını hafifletir.
Zihinsel Rahatlama Sağlar
Kan Basıncını Düşürür
Yaşlanmaya Karşı Pozitif Etkilidir.


Modern Hayatta Kullanmış Olduğumuz Pek Çok Cihaz Ortamdaki Negatif İyonları Harcıyor.

Egzos, sigara dumanı, aşırı kalabalık ortamlar ihtiyacımız olan pozitif iyonları yok etmektedir. Diğer taraftan arabalarda, işyerlerinde, hatta evlerimizde bulunan havalandırma sistemleri de negatif iyonlara olumsuz bir şekilde etki etmektedir. Bu sistemlerde bulunan plastik ve metal fanlar negatif iyonları hedeflerine varmadan süzmektedir. Diğer taraftan modern hayatın olmazsa olmazı haline gelen televizyon, bilgisayarlar, elektrik – elektronik cihazlar suni elyaflar negatif iyonları önemli ölçüde azaltan etkenlerdir.

Negatif İyon Nedir?

Negatif iyonlar kokusuz, tatsız ve görünmez moleküllerdir İyon artı ve eksi elektrik yüklü atomlara ya da atom gruplarına verilen ortak isimdir. Artı yüklü iyonlara katyon, eksi yüklü iyonlara ise anyon denilmektedir . İyonların insan sağlığı üzerine olumlu ve olumsuz etkilerinin olduğu gözlenmiştir.

Bilindiği gibi atomlar elektron alışverişi yapmaktadır. Havada bulunan oksijen elektron aldığında eksi iyonlar oluşmaktadır. Eksi iyonlar rüzgar, güneş ışını, şelale, sağanak yağış tarafından doğal olarak üretilmektedir. Bazı yerlerde havanın dinlendirici ve ferah olması havada eksi iyonların yoğunlaşması ile oluşur.

Havada bulunan oksijen elektron verdiğinde artı iyonlar oluşmaktadır. Bu artı iyonlar sigara, sağlığa zararlı gazlar, iletişim ağı, uydu, baz istasyonları, televizyon, bilgisayar, cep telefonları, klima, fan gibi alet ve cihazlar tarafından üretilmektedir.