İade Şartları Hakkında Bilgilendirme

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde, aşağıdaki adımları takip ederek iade edebilirsiniz: Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş ve tüm aksesuarlarıyla birlikte yeniden satışa hazır durumda iade edilmesi gerekmektedir. İade formunu eksiksiz doldurarak, Aras Kargo ile aşağıdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. İade Adresi: Sağlık Mah. E-5 Karayolu No:8 Çorlu / Tekirdağ. İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte iade süreci başlatılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra tolgatuz.com tarafından ödeme şekline göre kredi kartı yada banka hesabınıza yansır Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 5 gün içerisinde kredi kartınıza yansıtılır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve tolgatuz.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.


İade Koşulları

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürün tesliminden itibaren 7 (yedi) iş günü içerisinde geçerlidir. Bu süre içerisinde iade koşullarını sağlamak kaydıyla, ücret iadenizi talep edebilir veya farklı bir ürün ile değişim talep edebilirsiniz. Bu aşamada sizden herhangi bir ücret talep edilemez

  • Satın aldığınız ürünleri ambalaj, fatura ve ürüne zarar vermeyecek şekilde deneyebilirsiniz, Ürünlerin montajı, kurulması ile ilgili sorun yaşadığınızda veya eksik parça olduğunu düşündüğünüz durumlarda müşteri hizmetlerini arayınız.
  • İade etmek istediğiniz ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Ürün orijinal ambalajının zedelenmiş olması durumlarında ürünün tekrar satışa sunulabilir olması koşulu aranır.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.
  • Ürünü teslim aldığınız şekliyle iade etmeniz gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiket yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.
  • Kişiye özel üretimi, kesimi veya boyaması yapılan ürünler, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ve tek kullanımlık ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan "Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır.
  • Firma adına fatura edilen ürünlerin iadesinde yasa gereği "İade Faturası" şartı aranmaktadır.


Kusurlu Ürünlerin İade Edilmesi:

Siparişleriniz kargo firmasına teslim edilmeden önce kalite kontrol testlerinden geçmektedir. Yine de ürünlerde herhangi bir kusur olması durumunda iadelerinizi, teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde yapabilirsiniz. Ürün elinize ulaştıktan sonra üretici firma ile ilgili yapılacak kalite kontrol testi sonucunda kullanımdan kaynaklı bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza ödenir veya isteğinize bağlı olarak başka ürünle değiştirilir. Kusurun kullanıcı hatasından kaynaklı olması durumunda üretici firma tarafından belirlenen onarım bedeli ile onarım yapılır veya yeni ürün fark bedeli ile yeni ürün gönderimi yapılır.


Ürünler paketten eksik veya hasarlı çıkarsa ne yapmalıyım?

Kargo firmasından teslim aldığınız paketi kargo görevlisi eşliğinde açınız. Herhangi bir eksik veya kusur tespit ettiğinizde kargo görevlisine tutanak tutturabilirsiniz. Bu tutanak ile müşteri hizmetlerimiz yaşanan aksaklığı en kısa sürede çözüme ulaştıracaktır.


İadesi Olmayan Ürünler

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Hijyenik olarak kullanılan tüm ürünlerin iadesi yapılamaz. Size özel olarak üretilen,kesilen ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. İade için gönderilen ürünlerin Teknik Servis tarafından iadeye uygunluğu incelenir (gerek görülmesi durumunda tedarikçi firmaya test edilmesi için gönderilebilir). İadenizin onaylanmasının ardından, satın alma şeklinize göre hesap numaranıza veya kredi kartınıza iade tutarı yansıtacaktır. Ortalama iade süresi 5 iş günüdür.